De poëzieweek 2026 staat voor de deur. Van 29 januari t/m 4 februari wordt middels het thema ‘Metamorfose’ aandacht gegeven aan de wereld van gedichten.
KOO doet natuurlijk mee. In verschillende bibliotheken van Bibliotheek Den Haag laten we Haagse inwoners kennismaken met poëzie.
Marilou Klapwijk laat deelnemers zelf dichten en Astrid Dekkers en Stefanie Scholte geven workshops waarbij deelnemers een gedicht vertalen naar een tekening of een schilderij.
De workshops zijn gratis te bezoeken, zodat cultuur toegankelijk is voor iedereen. Wel even inschrijven. Dit kan via de website van desbetreffende bieb of aan de balie.
Programma
Schilderen/tekenen op basis van een gedicht met Astrid Dekkers of Stefanie Scholte
In deze workshop neemt Astrid Dekkers je stap voor stap mee in de wereld van Oost-Indische inkt, waarbij je verschillende technieken ontdekt om je favoriete gedicht tot leven te brengen op papier. Kies een gedicht uit dat Astrid meeneemt of neem zelf een lievelingsgedicht mee. En mocht je zelf een gedicht hebben geschreven dan is dat natuurlijk helemaal mooi.
Dinsdag 27 januari, van 09:30 – 11:00 uur | Transvaalkwartier
Donderdag 29 januari, van 09:30 – 11:00 uur | Bouwlust
Zaterdag 31 januari, van 09:30 – 11:00 uur | Bomenbuurt
Zaterdag 31 januari, van 14:00 – 15:30 uur | Moerwijk
Dinsdag 3 februari, van 10:00 – 11:30 uur | Scheveningen
Donderdag 29 januari, van 11:00 – 12:30 uur | Haagse Hout
Vrijdag 30 januari, van 15:00 – 16:30 | Ypenburg
Workshop: Verander. Verwonder. Verwoord met Marilou Klapwijk
Alles verandert – in de wereld, in jezelf. In deze workshop geven we verandering woorden. Om er bij stil te staan, iets moois van te maken, iets liefs, keihard, troostend of juist boos. Niemand hoeft het te begrijpen. Het is van jou. Het thema is metamorfose, de dichtvorm is vrij. Je hoeft geen dichter te zijn. Welkom is iedereen die wil ontdekken, proberen en schrijven. In een open en veilige sfeer ga je aan de slag met je eigen stem en stijl.
Donderdag 29 januari, van 11:00 – 12:30 | BiebBij
Vrijdag 30 januari, van 10:30 – 12:00 | Loosduinen
Zaterdag 31 januari, van 12:30 – 14:00 uur | Centrale Bibliotheek

