Praatjesmakers

Het internationaal bekende ensemble HIIIT (voorheen Slagwerk Den Haag) reist de wereld rond, maar voor Praatjesmakers komen de musici gewoon naar school. Ze laten zien hoe hun muziek ontstaat en nemen de kinderen mee in een ontdekkingstocht vol geluid en taal. Hoe klinkt jouw naam? Zit daar een ritme in? En kun je dat omzetten in muziek? In deze workshop wordt taal een instrument op zich.

Wat is Maak kennis met de kunstenaar?

Laat je leerlingen ontdekken hoe een kunstenaar denkt en werkt met ontmoetingen uit Maak Kennis met de Kunstenaar. De leerlingen ontmoeten hierbij een kunstenaar op school óf in de studio, het theater of concertzaal. De kunstenaar deelt niet alleen diens ervaringen als danser, fotograaf, theatermaker, beeldend kunstenaar of musicus, maar laat de kinderen ook zelf de kracht van de kunstenaarsmindset ervaren door hen actief mee te nemen in het creatieve proces.

Voor alle groepen in het basisonderwijs en het speciaal onderwijs zijn er specifieke ontmoetingen in alle kunstdisciplines. Ook voor het voortgezet onderwijs en het mbo zijn er nu geschikte activiteiten.

Ontmoetingen van Maak Kennis met de Kunstenaar kunnen een inspirerende aanvulling zijn op regulier kunstlessen en zorgen voor verdieping en/of verbreding van de reguliere kunstlessen. Maar ze zijn ook los interessant om leerlingen iets te leren over het wezen van de kunsten en de kunstbeoefenaars. 

Meer informatie over Maak kennis met de Kunstenaar?