Ontwerp een pretpark

Judith Hofland is theatervormgever. Wat ze maakt, is meer dan een decor; het is een wereld waar je doorheen kunt lopen, soms met geluid of tekst op je koptelefoon wat maakt dat je je omgeving anders beleeft. Judith ontwerpt belevingen die je even uit de werkelijkheid tillen.
Hoe je zoiets doet, gaan de kinderen tijdens deze ontmoeting ontdekken met een praktische opdracht waarbij ze een attractie voor ‘Het Pretpark van de Verandering’ ontwerpen. Met afvalmaterialen maken ze in korte tijd attracties om de wereld te veranderen en prettiger te maken voor iedereen. Alle ideeën worden met elkaar bekeken en besproken. De hele klas zet op die manier het ontwerp voor een pretpark neer.

Wat is Maak kennis met de kunstenaar?

Laat je leerlingen ontdekken hoe een kunstenaar denkt en werkt met ontmoetingen uit Maak Kennis met de Kunstenaar. De leerlingen ontmoeten hierbij een kunstenaar op school óf in de studio, het theater of concertzaal. De kunstenaar deelt niet alleen diens ervaringen als danser, fotograaf, theatermaker, beeldend kunstenaar of musicus, maar laat de kinderen ook zelf de kracht van de kunstenaarsmindset ervaren door hen actief mee te nemen in het creatieve proces.

Voor alle groepen in het basisonderwijs en het speciaal onderwijs zijn er specifieke ontmoetingen in alle kunstdisciplines. Ook voor het voortgezet onderwijs en het mbo zijn er nu geschikte activiteiten.

Ontmoetingen van Maak Kennis met de Kunstenaar kunnen een inspirerende aanvulling zijn op regulier kunstlessen en zorgen voor verdieping en/of verbreding van de reguliere kunstlessen. Maar ze zijn ook los interessant om leerlingen iets te leren over het wezen van de kunsten en de kunstbeoefenaars. 

Meer informatie over Maak kennis met de Kunstenaar?